Dolar 9,2546
Euro 10,7781
Altın 530,69
BİST 1.435
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Malatya 18°C
Az Bulutlu
Malatya
18°C
Az Bulutlu
Per 19°C
Cum 21°C
Cts 23°C
Paz 22°C

Biz icraat partisiyiz, laf partisi değiliz.

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “AK Parti’nin hamurunu bu millet yoğurdu, kumaşını bu millet dokudu. AK Parti milletin kendisidir, AK Parti milletin öz evladıdır. İlk günkü aşkla, ilk günkü heyecanla milletimizle birlikte emin adımlarla yol yürümeye devam ediyoruz. Biz 19 senedir icraat ortaya koyduk. Biz icraat partisiyiz, laf partisi değiliz.” dedi.

Biz icraat partisiyiz, laf partisi değiliz.
A+
A-
06.09.2021

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “AK Parti’nin hamurunu bu millet yoğurdu, kumaşını bu millet dokudu. AK Parti milletin kendisidir, AK Parti milletin öz evladıdır. İlk günkü aşkla, ilk günkü heyecanla milletimizle birlikte emin adımlarla yol yürümeye devam ediyoruz. Biz 19 senedir icraat ortaya koyduk. Biz icraat partisiyiz, laf partisi değiliz.” dedi.

Milletvekili Çalık, Malatya’daki temasları kapsamında Engelliler Kooperatifi ve Karton Bardak Üretim Atölyesi açılışına katılarak, Malatya Türk Ocakları, Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği (ANESİAD) Malatya Şubesi ve Malatya Aile Hekimliğini Geliştirme Derneği’ni (MAHGED) ziyaret etti.

Milletvekili Öznur Çalık, kentteki temasları kapsamında ilk olarak kapsamında Engelliler Kooperatifi ve Karton Bardak Üretim Atölyesi’nin açılına katıldı. Açılışta konuşan Çalık, “Son 2,5 yıldır kadın kooperatifleriyle ilgili özel bir çalışma yapıyoruz. Şuan Malatya’da 20 kadın kooperatifimiz var. Her birine Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız, Ticaret Bakanlığımız, Tarım ve Orman Bakanlığımız özel desteklerini veriyor. O verilen desteklerle de üretime katkıda bulunan kadınlarımızın güçlenmesi, sürdürülebilir kalkınmayı yakalaması içinde çaba sarf ediyoruz” ifadelerini kullandı.
“Engeller sadece gönüldedir” diyen Çalık, şunları kaydetti: “Gönüldeki engelleri kaldırdığımız andan itibaren Türkiye’de ve Malatya’da engelsiz şehir, engelsiz insandır. Engel tanımayan sizleri canı gönülden kutluyorum.”

Milletvekili Çalık daha sonra Malatya Türk Ocakları’nı ziyaret ederek, Ocak Başkanı Nadir Günata ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Türk Ocakları Başkanı Nadir Günata, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Toplum, Öznur Hanım’ı farklı görüyor. Aşağı indiğinizde çerezcisi, kahvecisi, ekmekçisi ‘Öznur Ablamız mı geliyor?’ diye soruyor. Demek ki burada bir çalışma yapmış, bir eser bırakmış ve gönüllere girmiş. Biz bu manada kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“TEMEL AMACIMIZ; BU ÜLKENİN VE DEVLETİN ALİ MENFAATLERİDİR”

Milletvekili Öznur Çalık ise ziyarette şunları kaydetti: “İçinizdeki bu güzel devlet-millet aşkının varlığı bizim için çok önemli bir teminat ve çok büyük bir güzellik. Yaklaşık 100 yıldan fazladır emek, çile çeken insanların oluşturduğu çok önemli bir kurum. Temel hedef; Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milleti ve bayrağımızı hep birlikte korumaktır. Ocakta yetişen ve bugün devletimizi temsil eden çok sayıda insanımız var. Her alanda çok kıymetli ocaktan yetişen kardeşlerimiz var.”
20 yıldır AK Parti hükümetleri olarak devlete, millete yapılan hizmetlerin en önemli vesilesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu dile getiren Çalık, “2023’e giderken, Cumhur İttifakı ile yapmış olduğumuz birliktelik bizim en önemli gücümüzdür. Allah nasip ederse bu birlikteliğimiz sonuna kadar devam edecek. Vatanı, milleti, bayrağı, ezanı için ‘Bende varım’ diyen herkesle biz yol yürümeye hazırız. Kapsayıcılık açısından hiçbir dönem partimiz kurulduğumuz anda da, bugünde hiçbir farkımız olmadan, AK Parti’nin ilk gün ki hamuru gibi bugün devam ediyoruz. Temel amacımız; bu ülkenin ve devletin ali menfaatleridir. AK Parti’nin hamurunu bu millet yoğurdu, kumaşını bu millet dokudu. AK Parti milletin kendisidir, AK Parti milletin öz evladıdır. İlk günkü aşkla, ilk günkü heyecanla milletimizle birlikte emin adımlarla yol yürümeye devam ediyoruz. Biz 19 senedir icraat ortaya koyduk. Biz icraat partisiyiz, laf partisi değiliz” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE 20 YILDA ÇOK ÖNEMLİ KAZANIMLAR ELDE ETTİ”

“Biz, insanımızı en iyi koşullarda hayatlarını idame ettirmek, refah seviyesini yükseltmek için çalışıyoruz” diyen Çalık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çok önemli merhaleler kat ettik. Siyasi, ekonomik ve demokratik istikrarı beraberinde sağlamak için mücadele ettik. Biz bir taraftan şeytan taşlıyoruz bir taraftan da tavaf yapıyoruz. Bir taraftan terör örgütleriyle mücadele ediyoruz bir taraftan da ülkemize, devletimize ve milletimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Bir taraftan uluslararası örgütler bir taraftan onların Türkiye’deki işbirlikçileriyle mücadelemiz sonuna kadar devam ediyor. Vatana ihanet edenlere gereken cezalar hukuk çerçevesinde veriliyor, verilmeye devam edilecektir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. 20 yıldır siyaset yapıyorum ve kadına seçilme hakkını veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bu süreçte kadının siyasete katılımında, maalesef meclisteki temsil oranı 2000’li yıllara kadar yüzde 4,1’lerde kalmıştır. Sonrasındaki kadının siyasete katılımını arttıran Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur ve yaptıklarına kimsenin tek bir söz söyleme hakkı da, haddi de yoktur. Son 20 yıldır Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ülkemize hizmet ediyoruz. O günün ekonomisiyle bugünün ekonomisi, o günün demokrasisiyle bugünün demokrasisi arasında dağlar kadar fark var. İnsan hakları ihlallerinin yapıldığı bir Türkiye’den bugün geldiğimiz noktada çok önemli kazanımlar sağladık.”

“MALATYA’YA 35 MİLYAR TL YATIRIM GETİRDİK”

Malatya’ya önemli yatırımlar yaptıklarını da dile getiren Çalık, “Son 19 yılda Malatya’mıza 35 milyar TL’lik yatırım yaptık. Nereye bakarsanız orada mutlaka Cumhurbaşkanımızın destekleriyle yapmış olduğumuz hizmetleri görürüz. Her alanda önemli yatırımlar yaptık. Malatya’mız için önemli destekler aldık. Türkiye’nin nereden nereye geldiğini sadece şehrimize aldığımız yatırımlarla dahi görebiliriz” diye konuştu.

Milletvekili Çalık, afetlerin üzerinden kimsenin siyaset yapmaya hakkının olmadığını kaydederek, “Yangın, sel, deprem, felaketler olurken onun üzerinde siyaset yapmaya çalışanlara Malatya’dan sözüm; gözyaşının rengi, dili, dini, ırkı olmaz. Malatya bir deprem yaşadı, deprem üzerinden siyaset yapmak isteyenleri de gördük. Ama afeti yaşadığımız andan itibaren üzerinden hiç siyaset yapmadan biz milletimizin yaralarını sarmaya gayret gösterdik. Hangi mağdurumuz varsa onun yanında olduk” ifadelerini kullandı.

“ZOR DÖNEMİ BİRLİKTE ATLATACAĞIZ”

Milletvekili Öznur Çalık daha sonra Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği (ANESİAD) Malatya Şubesi’ni ziyaret etti. ANESİAD Başkanı Mehmet Emin Doğaner ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Çalık, “Çok zor dönemlerden geçtik. Ve bu zor dönemlerden geçerken de işadamlarımızın, sanayicilerimizin ve esnafımızın yaşadığı sıkıntıları Bakanlarımız ve Cumhurbaşkanımızla görüştük. Bu noktada ilgili kurumlarımız ellerinden gelen bütün destekleri verdi. Malatya hem deprem hem de pandemiyi yaşamış bir şehir, bu vesileyle de işadamlarımız, sanayicilerimiz ve esnafımızın yaşamış olduğu sorunları ANESİAD olarak yakından takip ettiniz. Bizlerde çözüm üretmek adına gerekli çalışmaları yaptık. Zor bir dönemden geçtik ama burada birlik beraberliğimizle, işadamlarımız ve esnafımızın yapmış olduğu fedakârlıklar, hükümetimizin vermiş olduğu desteklerle birlikte bu zorlukları atlatacağız” dedi. Çalık, ihracatçıların Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) kaynaklarıyla kullandığı reeskont kredilerinin miktarının 30 milyar dolara çıkarıldığını ve KOBİ’lerin de bu işin içine dahil edildiğini belirterek, bu durumun ihracata da ciddi manada katkı sağlayacağını ifade etti.

Öznur Çalık, temasları kapsamında sonra olarak Malatya Aile Hekimliğini Geliştirme Derneği’ni ziyaret ederek, Dernek Başkanı Dr. Vahap Almasulu ve yönetimi ile bir araya geldi.
Milletvekili Çalık, tüm dünyanın zor bir dönemden geçtiğini ifade ederek, “Türkiye’nin sağlık altyapısının sağlam olması bizim elimizi ciddi manada güçlendirdi. Her ilimizde yaptığımız hastanelerimiz elimizi güçlendirdi. Sağlık çalışanlarımız büyük bir fedakârlık gösterdi” diye konuştu.

https://www.malatyahaberi.com/

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.